Z podekscytowaniem czekaliśmy na atrakcje, jakie można było zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik. Nastawiliśmy się na eksperymentowanie, poznawanie, dociekanie...
A czego mogliśmy się spodziewać?
Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych:
Galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym.
Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi (symulowane trzęsienie ziemi ma siłę porównywalną z trzęsieniami jakie wystąpiły w Polsce) albo zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza, np.: Elvis Presley czy Marilyn Monroe. Również można tu spróbować stworzyć krótki film animowany i zobaczyć model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze.
Galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje.
Galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film.
Galeria jest przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia i w przystępny dla nich sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą.
Galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.
Galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Wiele eksponatów odwołuje się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych.
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Centrum_Nauki_%22Kopernik%22_w_Warszawie